HEITMANN pure Wybielacz – Czysty Tlen – Ekologiczny, skuteczny, uniwersalny

Wybielacz

Czy słysząc „wybielacz”, myślisz jedynie o wybielaniu tkanin? To błąd! Naturalny wybielacz tlenowy to wszechstronny środek, o wielu zastosowaniach w domu. Czas się o tym przekonać.

Jak działa czysty wybielacz tlenowy?

Skuteczność działania opiera się tutaj na połączeniu węglanu sodu (zwanej sodą kalcynowaną) oraz nadtlenku wodoru. Po rozpuszczeniu proszku w wodzie, powstaje roztwór sody czyszczącej, dodatkowo wzbogacony o aktywny tlen. Aktywny tlen działa wybielająco, zapewnia higienę. Soda natomiast, posiada właściwości rozpuszczające tłuszcz i brud. Połączenie takie daje nam bezpieczny, niedrogi środek o szerokim zastosowaniu.

Naturalny wybielacz z czystym tlenem, może posłużyć do czyszczenia i odświeżenia ubrań, przedmiotów codziennego użytku i powierzchni. Oto przykłady:

Wybielanie

Oczywiście, podstawowym zastosowaniem czystego wybielacza tlenowego jest odświeżanie białych tkanin, które uległy zszarzeniu czy pożółceniu. Naturalny wybielacz tlenowy pozbawiony jest wad tradycyjnych wybielaczy chlorowych, które poza nieprzyjemnym, ostrym zapachem, są szkodliwe dla skóry, a także niszczą włókna tkanin, a przy tym wykazuje się on bardzo silnym działaniem na większość codziennych plam i przebarwień.
Środek ten doskonale wspiera detergenty, pozwalając na bezpieczne wybielanie, bez konieczności użycia drogich, skomplikowanych chemicznie i nieobojętnych dla środowiska odplamiaczy.
W zależności od stopnia zabrudzenia i zszarzenia, należy dodać do przegródki z detergentem 1-2 łyżki stołowe wybielacza. Przy namaczaniu tkanin (np. firan czy prześcieradeł), do 4 litrów wody dodajemy 1-4 łyżek środka, a następnie pierzemy jak zwykle.

Odplamianie

Czysty wybielacz tlenowy sprawdzi się nie tylko w wybielaniu tkanin. Jest to wysoce skuteczny odplamiacz do tkanin białych oraz materiałów o trwałych kolorach (np. poliestru). Świetnie radzi sobie z plamami z owoców, warzyw, czerwonego wina, kawy, herbaty, coli, keczupu, atramentu, flamastrów, ziemi, trawy lub pleśni.
Na plamę lub przebarwienie najlepiej nałożyć pastę z wody oraz sody (2 łyżki wybielacza + 1 łyżka wody, opcjonalnie. Pozostaw pastę na kilka minut, a następnie wypierz daną rzecz w pralce.
Dzięki zawartości tlenu i sody, dodany do prania wybielacz tlenowy wspiera moc piorącą detergentu, wyczyści. Poza tym posiada łagodne właściwości higieniczno-dezynfekujące, a także usuwa nieprzyjemne zapachy.
Ten typ wybielacza nie powinien być jednak stosowany do bezpośredniego czyszczenia plam z krwi (zawarte w krwi żelazo szybko reaguje z aktywnym tlenem, tworząc rdzawe plamy), ani tkanin delikatnych, takich jak wełna, jedwab, skóra czy też innych, skłonnych do odbarwień (np. tkaniny barwione naturalnymi barwnikami).
Wybielacze tlenowe skutecznie odplamiają, lecz z uwagi na własności wybielające, nadają się wyłącznie do tkanin białych.

W kuchni

Wiele produktów spożywczych pozostawia ślady w naczyniach i pojemnikach. Zabrudzenia takie i osady znajdziemy na przykład na naczyniach kuchennych, dzbankach do kawy i herbaty, termosach, bidonach, butelkach sportowych, plastikowych pojemnikach na żywność, słoikach, deskach do krojenia, drewnianych sztućcach, szczotach czy też gąbkach. Typowymi winowajcami są herbata, kawa, ciemne warzywa, soki owocowe, sosy (np. curry czy sos pomidorowy), czy choćby wino. Wybielacz z czystym tlenem usuwa te plamy i osady, pozostając bezpiecznym dla żywności. Wystarczy posypać proszkiem namoczoną gąbkę i umyć naczynie, a następnie wypłukać wodą. Można też wsypać nieco wybielacza i zalać naczynie wrzątkiem, po czym umyć i wypłukać czystą wodą. Niektóre produkty, jak ryby, czosnek, cebula czy mleko często pozostawiają po sobie nieprzyjemny zapach. Mycie lub namaczanie wybielaczem tlenowym nie tylko skutecznie usunie zabrudzenia lecz także zneutralizuje przykre zapachy w sposób przyjazny dla środowiska.

Pojemniki na odpadki oraz kosze na śmieci

Dzięki swojemu silnemu działaniu czyszczącemu, właściwościom dezynfekującym oraz usuwającym zapachy, wybielacz tlenowy znakomicie sprawdzi się przy myciu pojemników na odpadki oraz koszy na śmieci. Tu znów wystarczy użyć roztworu wybielacza (ok 2 łyżek proszku na 1 litr wody) lub posypać nim namoczoną gąbkę i umyć pojemnik.

Czyszczenie odpływów w zlewie, umywalce, wannie, prysznicu oraz toalecie

Dzięki dużej mocy czyszczącej, czysty wybielacz tlenowy skutecznie czyści także odpływy sanitarne. Jeśli odpływ w twojej umywalce czy prysznicu wydziela nieprzyjemny zapach oraz wyraźnie się blokuje osadami, zanim zastosujesz żrące środki do rur, możesz zaradzić temu w prostszy i bezpieczniejszy sposób. Aktywne działanie środka rozpuści osady, dodatkowo dezynfekując odpływ.
Należy rozpuścić 1-2 łyżeczki proszku w litrze ciepłej wody, a następnie zalać odpływ. Po kilkunastu minutach można przepłukać odpływ wlewając do niego litr wrzątku.
Sposób ten, w przeciwieństwie do typowych, kwasowych lub ługowych środków udrażniających, można bezpiecznie stosować w instalacjach wykonanych z aluminium.

Czyszczenie kuwet i klatek dla zwierząt

Właściwości czyszczące i odkażające, w połączeniu z bezpieczeństwem stosowania sprawdzają sie znakomicie przy sprzątaniu kocich kuwet czy pojemników, klatek i terrariów.
Czysty wybielacz tlenowy nie tylko usunie zabrudzenia i osady (z pożywienia, odchodów czy owadów), lecz skutecznie zlikwiduje przykre zapachy i zdezynfekuje powierzchnie, pozostając bezpiecznym dla naszych pupili.

Podsumowując, jeśli szukasz ekologicznego, wszechstronnego produktu, do wybielania, odplamiania, czyszczenia, eliminacji przykrych zapachów oraz łagodnej dezynfekcji, czysty wybielacz tlenowy z powodzeniem sprawdzi się w wielu zastosowaniach, eliminując konieczności zakupu wielu różnych środków.

Polub nas: